Bilgi ile Diri, İnanç ile İri Hizmet ile Aranan Biri'yiz.
YENİ NESİL DEZENFEKTAN

2010 yılından beri uluslar arası firmalarla yürütmüş olduğumuz ARGE çalışmalarını başarılı bir şekilde sonuçlandırarak BYBİ markası ile genel kullanım amaçlı,Alkol,Fenol,Klor,Sülfat ve Aldehit içermeyen   YENİ NESİL DEZENFEKTAN  üretimine başlamıştır.


BYBİ NEDİR ?

 Bybio® temel bileşeni guanidin bileşimlerinden oluşan yapay bir bakterisid polielektrolittir, bu özelliği gram-pozitif ve gram-negatif bakterilerin yok olmasını neden olur.

 Bakterisid etkinliği artırmak için kombine edilmiştir. Polysept ve Katamin etkileşimi nedeni ile etkisi sinerjik ajan Polyhexamethyleneguanidinehydrochloride ve QAC ile (PHMG’nin aktivitesi 40 kat daha güçlendirilmiştir.)

 Böyle bir sonuç  çevre ve insanlar için hijyen sağlarken mutlak güvenlik sağlayan aktif maddeleri (neredeyse homeopatik) önemli ölçüde daha küçük dozlarda kullanmak için fırsat verir.

  BYBİ  NASIL ÇALIŞIR ?

Yeni Nesil dezenfektan  Bybio® çevreye  zarar vermeden virüs, bakteri, mantar ve alglerin neredeyse her ortamda sterilize eden son derece etkili  sıvı bir dezenfektandır.

 Mikrobiyolojik etkisi Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik bölümü Biyosidal Ürünler değerlendirme merkezi laboratuarlarında yapılan testler ile kanıtlanmıştır.

 T.C Sağlık Bakanlığınca onaylı Biyopolimer yapılı dezenfektandır
                                                     Bybio® hücrenin sitoplazmasını boşaltır,hücrenin elektrostatik yük ve hidrofobik etkileşimlerini sonlandırır(hücrenin yaşaması için gereklidir.)


Bybio daha yüksek yaşam formlarında aynı reaksiyona neden olmaz.(Bitkiler,İnsanlar ve Hayvanlar)


Bybio İnsan ,Hayvan ve Bitkiler gibi gelişmiş canlılarda kolaylıkla biyolojik olarak parçalanır.


Prokaryot ve enprotistler (bakteriler, virüsler, mantarlar ve yosunlar) hücre duvarı kimyası tek  hücreli ve oldukça basittir.


 Bitkiler,hayvanlar ve insanlarda (Ökaryotlar) ve hücreler çok daha sofistike bir yapıya sahip olduklarından  dolayı doğal olarak daha çok gelişmiştir.